Tijdens het Direct Assessment examen vaart u een test parcours waarin alle veel voorkomende manoeuvres zijn opgenomen en maakt u een vaarplan. Wanneer zowel het vaar examen als het vaarplan voldoende zijn afgerond ontvangt u direct het Level 2 certificaat.
Klik hier om te boeken.
- Korte inspectie/ vaarklaar maken/ koude start
- Met wind of getij mee afmeren
- Keren met springen
- Man over boord
- Stop / start tijdens man over boord
- Hoge snelheid: rechtdoor, S bochten, U bochten.
- Slalom op lage snelheid
- Afmeren aan boei/ Station houden
- Keren in beperkte ruimte
- Afmeren, nachtklaar maken.
(Afmeren met het getij mee is zeemanschappelijk gezien niet standaard, doch wel een goede manier om inzicht te testen!)
De duur van het vaarexamen is ongeveer 2 uur. Het maken van het vaarplan duurt ongeveer 1 uur. (U vaart het parcours eerst mee als bemanning met een andere schipper, daarna vaart u het parcours zelf)
U vaart het parcours geheel naar eigen inzicht, er wordt geen instructie gegeven. Voorafgaand aan het examen krijgt u minimaal drie uur instructie over de gewenste uitvoering.
In totaal duurt dit programma één dag, de kosten zijn € 275, inclusief: cursusboek, RYA syllabus, certificaatkosten en BTW.
Verdere aandachtspunten:
- Vaarplan (afstanden, tijden, alternatieve havens)
- Instructie van en omgang met bemanningsleden
- Controle van het schip
- Omgang met GPS (basisniveau, dus XTE, BTW, DTW, COG, SOG)
- Voorkomen van overlast, o.a. geluid en golven
- Efficiënt varen
- Levensduur motor (schakelen, koelwater controle, warm varen)
- (Over) belading van de boot
- Vaarstijl in riskante omstandigheden (brekende golven, mist, bliksem)
Britten en inwoners van Groot-Britannië kunnen dit brevet omwisselen voor een ICC. Dit brevet heeft in Nederland nog geen officiële status. In het buitenland, bijvoorbeeld bij verhuurders, is dit brevet zéér welkom daar het uw praktijk vaar niveau aangeeft. (dus als iemand uw speedboot wil lenen, verlang dan dat ze dit brevet hebben!)



Direct Assessment examen
