AquaPlanning

Marifoon, EHBO, Sea Survival en Offshore Safety cursussen

  • Vergroot lettergrootte
  • Standaard lettergrootte
  • Verklein lettergrootte
Afdrukken PDF

Bij steeds meer zeilwedstrijden worden de ISAF OSR regels toegepast. Via de trainingen van AquaPlanning kunt u voldoen aan de eisen voor EHBO (Senior First Aid), marifonie (SRC) en sea survival (OPST). Door onze samenwerking met duikschool Divection kunt u ook voldoen aan de eis voor duikervaring voor category 0 wedstrijden.

- First Aid: het RYA First Aid cetificaat voldoet aan de eisen van de ISAF voor een Senior First Aid Certificate. Het certificaat is vijf jaar geldig (voor de ISAF), en drie jaar voor de RYA (voor Yachtmasters en instructors) Dit EHBO certificaat wordt door de ISAF geaccepteerd voor cat 1 en 2, dus ook voor de FASTNET en Sydney Hobart. (OSR 6.05.2)
- First Aid voor category 0 / OSR 6.05.1: Voor transatlantische zeilwedstrijden is een uitgebreidere medische opleiding nodig, deze kunnen wij ook verzorgen.

- SRC marifonie: met het SRC certificaat kunt u de verplichte EPIRB registreren bij Agentschap Telecom. Het SRC is beduidend sneller en goedkoper te behalen dan Marcom-B, vooral als u nog geen basiscertificaat heeft.

- OPST / Sea survival: deze tweedaagse cursus wordt gegeven in samenwerking met een Britse vaarschool. Training kan zowel in NL als in de UK.

- Astronavigatie: voor category 0 en 1 wedstrijden dient een sextant aan boord te zijn. (OSR 4.11.2) Ook hier gebruiken we de RYA methode die zo simpel en robuust mogelijk is.

- Duiken: voor category 0 wedstrijden dient één bemanningslid over rudimentaire kennis van duiken met "perslucht" te beschikken.

Het staat de organisatie van zeilwedstrijden vrij om strengere of juist soepeler regels toe te passen. Informeer dus voor aanvang van de wedstrijd aan welke regels moet worden voldaan.

Voor de Mini Transat:
- Minimaal één bemanningslid dient in de afgelopen vijf jaar een Senior First Aid certificaat te hebben behaald, of een equivalent. De RYA First Aid training is een senior first aid certificaat.
- De bemanning dient een ISAF OPST te hebben gevolgd. (ook 5 jaar geldig)
- Het is niet duidelijk of de gehele bemanning een SRC marifoonbewijs nodig heeft. (Marcom-B is waarschijnlijk ook geldig) Wel dient er een EPIRB en MMSI aanwezig te zijn.

Het Watersportverbond kan in Nederland alternatieve opleidingen aanwijzen die ook voldoen aan de ISAF eisen. Alle RYA trainingen voldoen aan de ISAF eisen.

De ORC verwijst naar de OSR van de ISAF. De volledige OSR vindt u hier.

De RORC regels zijn gelijk aan de ISAF regels en volgen dus ook de OSR.